وایت برد مغناطیسی

تخته وایت برد چیست و چه کاربردهایی دارد؟
کسانی که در مکان های آموزشی نظیر مدارس و مهد کودک ها فعالیت دارند یقیناً با واژه وایت برد مغناطیسی آشنایی کامل دارند و روزانه حداقل چیزی حدود 2 الی 4 ساعت با آن سروکار دارند.

وایت برد مغناطیسی

اگر بخواهیم تعریف کامل و دقیقی از این وسیله داشته باشیم بایستی این‌گونه بیان کنیم که تخته وایت برد به آن دسته از تجهیزات آموزشی گفته می شود که با برخورداری از سطحی کاملاً وسیع و سفید رنگ امکان نوشتن هر گونه مطالب و محتوا را برای کاربران خود فراهم می آورد. همان‌طور که گفته شد این وسیله بیشتر در مکان های آموزشی کاربرد دارد و معمولاً برای نوشتن بر روی آن از ماژیک های رنگی مخصوصی استفاده می شود.

تخته وایت برد

بسیاری از دهه شصتی ها خاطرات بسیار زیادی تخته های گچی دارند. آن ها روزهایی را به خاطر دارند که یک شخص به عنوان معلم یا مربی با نوشتن مطالبی با گچ بر روی این تخته ها دنیایی از خاطره ها را برایشان رقم می زدند.

وایت برد

اما امروزه این دسته از تخته های آموزشی را که به تخته سیاه کلاس معروف بود در کمتر مکانی می توان یافت و در واقع تخته وایت برد یا همان تخته سفید به عنوان وسیله ای کاربردی و فراگیر جای آن ها را در این‌گونه اماکن گرفته اند. اگر می خواهید اطلاعات وسیع تر و بهتری را راجع این تجهیزات کاربردی کسب نمایید پیشنهاد می کنیم ما را تا اتمام شدن این مقاله همراهی کنید.

زیرا ما در این نوشتار بر آنیم تا همه آنچه را که مربوط به تخته سفید است در اختیارتان قرار دهیم.

تاریخچه تخته وایت برد

تخته سفید

برای بدانیم بهترین تخته وایت برد چه ویژگی ها و کاربردهایی دارد بهتر است قبل از هر چیزی با تاریخچه پیدایش آن آشنا شویم. این وسیله برای اولین بار توسط مارتین هیت که در جنگ و آشوب های کرده به عنوان عکاس فعالیت می کرد اختراع شد.

در واقع این شخص ایده طراحی و ساخت آن را از نوشته ها و مطالب که در گوشه و کنار دیوارها به چشم می خورد گرفت. همچنین مارتین در حین طراحی و ساخت وایت برد متوجه این قضیه شد که با ماژیک می تواند روی آن بنویسد و سپس با دستمال خیس به راحتی آن را پاک کند. اینجا بود که تهیه و تولید اولین تخته سفید برای اولین بار آغاز شد و در اواخر دهه 1950 تا 1960 اولین تولیدات آن وارد بازار شد.

تخته وایت برد

اما چیزی حدود 30 سال طول کشید تا مکان هایی نظیر مراکز آموزشی و کلاس های درسی نیاز خود را به این وسیله اعلام کردند.

آشنایی با ویژگی های بارز تخته وایت برد

تخته وایت برد شیشه ای

بد نیست بدانید که اولین تخته وایت بردی که روانه بازار شد به دلیل برخورداری از جنس های مرغوب و با کیفیتی نظیر ملامین، هزینه های بالایی را برای خریدارانش به همراه داشت.

اما به دلیل داشتن ویژگی های منحصر به فرد و خاص توانست به بهترین جایگزین تخته سیاه تبدیل شود. می دانیم که استفاده مداوم از تخته سیاه و گچ های رنگی سبب پخش شدن گرد و خاک بسیاری در محیط شده و این امر موجبات بروز بسیاری بیماری ها نظیر آلرژی های ریوی را فراهم آورد.

قطعاً وجود چنین دلایلی کافی است تا استفاده از این وسیله در مکان هایی مانند کلاس های درسی، مؤسسات آموزشی، سازمان ها و حتی منازل فراگیر شود. در ادامه با برخی ویژگی های منحصر به فرد این وسیله کاربردی بیشتر آشنا می شویم:

آشنایی با انواع تخته وایت برد

وایت برد مغناطیسی

تخته وایت برد مغناطیسی

به خاطر محبوبیت تخته وایت برد و فراگیر شدن آن در بسیاری مکان های مختلف نظیر دانشگاه ها، مؤسسات آموزشی، مدارس و کلاس های درسی این وسیله توانست بسیار سریع تر از تصورات به ابزاری موفق و کاربردی تولید شود.

این موفقیت چشم گیر تخته سفید، تولید کنندگان و سازندگانش را بر آن داشت تا نسبت به ساخت و تولید مدل های متنوعی از آن در کیفیت و مرغوبیت منحصر به فرد اقدام به عمل آورند. حال شما را با انواع مدل های تخته سفید آشنا می سازیم:

Call Now Buttonتماس سریع (لمس کنید) -