آشنایی با تخته وایت برد مغناطیسی

تخته وایت برد مغناطیسی,تخته وایت برد,وایت برد مغناطیسی
با مکانیزه شدن مدارس و دوری تخته سیاه استفاده از تخته وایت برد مغناطیسی بسیار در میان مدارس محبوب شده است.

ویژگی ها ی مصرف تخته وایت برد مغناطیسی

تخته وایت برد مغناطیسی ویژگی ها زیادی نسبت به تخته های سنتی دارد که از عبارت میتوان به پاک شدن آسان نوشته ها، تنوع رنگ بیشتر ، عدم ایجاد گرد غبار و ظهور آلرژی ویژگی آهنربایی یا مغناطیسی ، وضوح بهتر و عدم نیاز به فشار دادن ماژیک اشاره کرد .

مزیت دیگر تخته وایت برد مغناطیسی آن است که افراد معلول کم توان میتوانند بدون نیاز به وارد کردن فشار خیلی بر روی تخته بنویسند .

وایت برد مغناطیسی

اما وایت برد از کجا آمد؟

در دهه ۱۹۵۰ میلادی، عکاسی به نام مارتین هیت که در جنگ کره حضـور داشت، بطور اتفاقی کار با نوارهای نگاتیو عکاسی متذکر آن شد که اگر با ماژیک بر روی این نگاتیو ها بنویسد، نوشته ها به راحتی به یاری یک دستمال نمناک پاک خواهند شد .

این مساله جرقه ای بود تا مارتین اولین گام را برای وارد کردن وایت برد به جهان ی روش بردارد . پس وی ایده را به دری مارک فروخت بدین وسیله در اوایل دهه ۶۰ میلادی نخستین نمونه های وایت برد وارد بازار شد .

این وسیله با تاخیری ۲۰ ساله بطور وسیع وارد کلاس های درس شد دانش آموزان و معلمان را از آلرژی و بیماری های ریوی که در دهه ۱۹۹۰ رایج شده بود مصونیت بخشید .

جنس انواع وایت برد (تخته وایت برد مغناطیسی)

اولین نمونه های وایت برد ( تخته وایت برد مغناطیسی)  از جنس ملامین بودند که قیمت بالایی هم داشتند .اما به مرور زمان دچار لکه تیرگی میشدند پاک کردن نوشته های روی آنها هم سخت میشد .بعد ها با لعاب دادن روی صفحه توانستند کیفیت آنها را بازبینی بخشند .

انواع ورق های به کار رفته در وایت برد های امروزی :

– ورق های صمغ که با کاغذ ادغام شده اند و اکثرا کیفیت پایینی دارند زود دچار لک تیرگی میشوند. این ورق ها بر روی چوب هایی از جنس MDF چسبانده میشوند .

– ورق های فولادی و آلومینیومی رنگ شده که از لایه های مختلف با کیفیت های مفرقی ساخـته میشوند، این وایت برد ها دوام بالایی وزن نسبتا سبکی دارند.

سطح صاف و لطیف آنها باعث می شود تا به راحتی پاک شوند همین ویژگی ها باعث شده تا جزو پرفروش ترین مدل ها در بازار باشند .این تخته ها ویژگی مغناطیسی دارند در جنس های گوناگونی تولید می گردند .

– ورق های لعاب داده شده که از پاشیدن سرامیک رنگ روی فولاد تولید و ساخته میشوند .این تخته ها کیفیت زیاد بالایی دارند به دلیل داشتن قیمت بالا اکثرا در صنعت از آنها مصرف میگردد .

photo_2016-07-31_12-17-58

روش مصرف صحیح از وایت برد

برای زیاد تر شدن عمر وایت برد به این چند نکته دقت بکنید :

– برای پاک کردن وایت برد از تخته پاک کن های مخصوص دستمال کاغذی یا پارچه نرم مصرف بکنید .
– بعد از روزانه کاری تخته را پاک بکنید زیرا باقی ماندن جوهر روی صفحه مخلوط شدن آن با غبار باعث خراب شدن سطح میگردد . تخته وایت برد مغناطیسی

– فقط از ماژیک های ویژه تخته وایت برد استفاده بکنید آن را از فروشگاههای معتبر خریداری نمایید .
– بعد از انتها استفاده از ماژیک چنانچه به آن نیاز ندارید، درب ماژیک را ببندید تا عمر آن زیاد تر شود .
– برای پاک نگه داشتن سطح وایت برد از پارچه خشک استفاده بکنید و جهت رفع لکه ها نیز میتوانید اسپری ویژه پاک کننده وایت برد تولید و ساخت فرمایید.

وایت برد در ایران

زمان دقیق ورود تخته وایت برد به ایران معین نیست ولی آنچه که مشهود است آن است که این وسیله در سالهای اخیر اهمیت خیلی بهتر ی را در مدارس دانشگاه ها مراکز روش ی کشورمان پیدا کرده است و شرکت های گوناگون داخلی و خارجی در بازار ایران ارائه دهنده این محصول میباشند .

حال مسئله اینجاست که وایت برد مرغوب چه محسناتی دارد می بایست از کجا تهیه و تولید شود؟

در ساختن محصولات  از جمله تخته وایت برد مغناطیسی مجموعه ای از برترین و با کیفیت ترین مواد اولیه مصرف می شود همه استانداردهای تولید بسته بندی رعایت میگردند .

این شرکت در حال حاضر ۳۰ نمایندگی فعال در همه کشور است و تعداد خیلی بسیار زیاد ی فروشگاه هم کار توزیع محصولات را بر عهده دارند

Call Now Buttonتماس سریع (لمس کنید) -