وایت برد شیشه ای

فروش ویژه مدارس دانشگاهها و آموزشگاه ها با ۴۰ درصد تخفیف (توضیح در ویدئوی زیر)

پخش ویدیو

دیگر وقت آن رسیده به محیط آموزشی خود زیبایی ببخشید و از یک نگارش بسیار روان لذت ببرید

فروش ویژه شرکت روان برد در جشنواره را از دست ندهید.

  • ١۵ سال گارانتی طلایی تعویض وایت برد شیشه ای
  • بهترین کیفیت شیشه (سوپر کلیر کریستال)
  • چاپ پودری کوره ای با مقاومت بسیار بالا
  • دارای اسپیسر بسیار زیبای آلومینیومی جهت نصب آسان
  • شیشه سکوریت با ضخامت ۶میل
  • تخفیف ویژه جهت مدارس دانشگاه و آموزشگاهها

نحوه نصب وایت برد

پخش ویدیو

تولید و پخش انواع وایت برد شیشه ای با فرم ام دی اف و متد جدید بدون فریم سکوریت بسیار شکیل و فانتزی و مدیریتی. وایت برد شیشه ای جدیدترین و به روز ترین نوع وایت برد شیشه ای بوده که در دو نوع فریم MDF و متد جدید بدن فریم و سکوریت تولید میشود. ما همچنان به تولید محصولات جدید و لاکچری ادامه میدهیم.امید است که بتوانیم بهترین خدمات را ارائه دهیم.

این نوع تخته وایت برد میتواند جلوه بسیار زیبایی به محیط  کار یا کلاس درس شما دهد و بهترین نوع جنس این نوع وایت برد راحتی در نوشتن و پاک شدن است.

 

 

میتوان حتی از ماژیک غیر وایت برد هم (معمولی) برای نوشتن استفاده کرد.

 

نکات مثبت تخته وایت برد : فانتزی بودن و شکیل بودن این نوع تخته وایت برد و نوع مغناطیسی و معمولی -پاک شدن بسیار راحت بدون کوچکترین رد ماژیک

 

نکات منفی : رفلکس نور به مراتب بالاتر نسبت به نوع مغناطیسی

 

 

وایت برد شیشه ای

 

این نوع از تخته وایت بردها در چند سال اخیر ابداع و تولید شده است به دلیل كیفیت ، زیبایی و عمر بیشتر مورد توجه مصرف كنندگان قرار گرفته است .

 

وایت برد شیشه ای یا گلس برد در دو نوع فریم MDF (ام دی اف )و آلومینیوم با توجه به سلیقه و سفارش مصرف كنندگان تولید می شود.

 

با توجه به كیفیت بالا و اصول استاندارد در تولید وایت برد های شیشه ای ( گلس برد ) دارای گارانتی و خدمات پس از فروش می باشند .

 

به طور كل وایت برد شیشه ای برای تمام مصرف كنندگان (اداری ، آموزشی ، شركت ها ، منزل و . . .) كاربرد دارد.

 

متریال (مواد اولیه ) وایت برد شیشه ای

جنس صفحه : شیشه float با ضخامت 5 میل (5mil) كوره ای ، استاندارد ، صیقل خورده بدون انحنا وخط و خش
رنگ شیشه : پلی اورتان روغنی كوره ای سفید مات (sami bright)

توضیحات : به علت انعكاس نور در شیشه ، با استفاده از این نوع پوشش رنگی میزان رفلكس نور كاسته می شود و هنگام نوشتار و دیدن از دوبینی خطوط و انعكاس نور جلوگیری می شود.

 

با توجه به این كه اخیرا افرادی با استفاده از مواد غیر استاندارد و نامرغوب (طلق ، پلاستیك ، شیشه شیت(پلیت) ) اقدام به تولید و عرضه وایت برد شیشه ای نموده اند ، لذا با توجه به اطلاعات فوق هنگام خرید ،دقت نمائید.
كیفیت نوری سطح شیشه فلوت با شیشه پلیت (شیت) سایش خورده و پولیش خورده قابل مقایسه می باشد .
دانسیته شیشه به كار رفته در وایت برد شیشه ای gr/cm³ 5/2 می باشد .

 

گوشه : در مدل فریم آلومینیومی، فلزی گالوانیزه
پشت تخته وایت برد : فیبر 5 mil مخصوص وایت برد استفاده شده.برای استفاده در هوای مرطوب و شرایط سخت مقاوم گردیده.

 

طریقه نصب تخته وایت برد شیشه ای

تمامی تخته وایت برد ها قابل نصب بر روی دیوار و پایه های مخصوص شركت میباشد. وایت برد از سایز 90× 60 به بالا ، دارای جا ماژیكی آلومینیومی نصب شده بر روی تخته میباشد.

 

به طور کلی تخته وایت برد شیشه ای را می توان به دو دسته ی ساده و شیشه ای مغناطیسی تقسیم کرد که مورد مصرف بیشتر آن تخته وایت برد شیشه ای ساده است زیرا مغناطیسی بودن تخته وایت برد در همه جا کارایی ندارد و به علت اختلاف قیمتی هم که دارد اکثرا از وایت برد شیشه ای ساده استفاده می کنند.

همان طور که گفته شد وایت برد شیشه ای از چند جنس مختلف و چند مدل مختلف تولید می شود،در گذشته نچندان دور وایت برد شیشه ای معمولا با فریم یا قاب تولید می شد تا استحکام بیشتری داشته باشد اما از لحاظ ظاهری شبیه به وایت برد مغناطیسی قدیمی تر بود.

به همین دلیل با تغییر جنس و افزایش استحکام شیشه قاب و فریم دور را حذف کردنند تا از لحاظ زیبایی بسیار شکیل تر از نمونه های قبلی خود شود و از طرفی استحکام بیشتری هم دارد. حال اکثر شرکت های معتبر وایت برد شیشه ای خود را با شیشه سکوریت عرضه می کنند که نسبت به شیشه های وایت برد قبلی بسیار محکم تر هستند.

تخته وایت برد
اما همین وایت برد شیشه ای تولید جدید نیز چند مدل و جنس مختلف دارد که آنها را از هم متمایز می کند.
به طور مثال شیشه هایی از جنس فلوت، میرال، کلیر، و سوپر کلیر که شفاف ترین آنها شیشه های سوپر کلیر می باشد

مورد دیگر رنگ بکار رفته در وایت برد شیشه ای است که بسیار مهم می باشد زیرا رنگ مناسب هم مقاومت بیشتری نسبت به ریزش رنگ و فرسایش دارد هم  می تواند رفلکس نور تخته وایت برد را پایین بیاورد، که بهترین آن استفاده از رنگ مات و کوره ایست.

این نوع وایت برد نیز دو مدل دارد که از لحاظ ظاهری متفاوت می باشند ،مدل های قدیمی تر وایت برد شیشه ها دارای سورخ هایی در گوشه ها هستند که برای اتصال آنها به دیوار توسط فلنچ تعبیه شده است.
اما در مدل های جدیدتر کایت برد، شیشه بدون هیچ سوراخی تولید شده و فلنچ ها در لبه ی کار قرار ی گیرند که این مدل نیز شکیل تر از مدل قبلی می باشد.
حال بعد از تغییر خود تخته وایت برد و زیبا تر شدن آن لوازم مربوط به آن نیز تغییر کرده و متناسب با آن زیبا تر شده،

بطور مثال از فلنچ های آلومینیمی بسیار شکیل تر که برای اتصال شیشه به دیوار نیاز به سوراخ بودن شیشه ندارد .
یا جا ماژیکی از جنس فایبر که بی رنگ بوده و همانند شیشه از لحاظ زیبایی شکیل تر از مدل قبلی خود است.

مدل وایت برد شیشه ای مغناطیسی نیز به همین صورت تولید و عرضه شده با این تفاوت که در تولید آن از بهترین نوع جنس شیشه و شفاف ترین آن استفاده می شود و به همان ترتیب از رنگ مناسب آن و صفحه فلزی که در پشت آن چسبیده می شود، وبا وجود این صفحه فلزی وایت برد شیشه ای خاصیت مغناطیسی دارد،
اما باید دقت داشت که به دلیل ضخامت شیشه برای استفاده از مگنت حتما از مگنت های قوی تر یا همان سوپرمگنت استفاده شود. زیرا مگنت های معمولی توان عبور خاصیت مغناطیس از شیشه ضخیم راندارند.

وایت برد

مدل های مختلفی نیز برای تخته وایت برد شیشه ای وجود دارد که پایه دار می باشد و قابل جابجاییست.
وایت برد شیشه ای به دلیل خطر شکستگی بهتر است که روی دیوار نصب شود و ثابت باشد اما با توجه به موقعیت مکانی و فضای دفاتر یا ادارات ممکن است جا مناسبی برای تخته وایت برد نتوان تعبیه کرد که چاره ای جز استفاده از وایت برد پورتابل نیست.
اما امروزه مدل های مختلف پایه وایت برد تولید شده که هم از لحاظ استحکام و امنیت مناسب است و هم از نظر زیبایی بسیار شکیل است .
پایه های وایت برد شیشه ای نیز به چند مدل تقسیم می شوند
بعضی از پایه ها به گونه ای طراحی شده اند که همان وایت برد های دیواری روی آنها سوار می شوند و حتی قابلیت جابجای و نصب روی دیوار نیز دارند.
بعضی از پایه ها که مخصوص وایت برد های کوچکتر هستند بدون چرخ بوده که معمولا به پایه های مدیریتی معروف بوده.
مدل های دیگر وایت برد شیشه ای پایه دار هستند که از لحاظ زیبایی بسیار شکیل بوده و در اندازه های مختلف و رنگ های مختلف تولید می شود. که به صورت ایستاده تمام شیشه دارای چرخ می باشد که این مدل وایت برد از لحاظ قیمت نیز گران تر از مدل های قبلی می باشد.
در گذشته از وایت برد شیشه ای تنها در بعضی اداره ها و شرکت های خصوصی استفاده می شد اما امروزه بدلیل افزایش استحکام وایت برد شیشه ای و طول عمر بالای آن تقریبا در همه ی ادارات شرکت ها مدارس و حتی خانه ها از آن استفاده می کنند.

ایده ساخت تخته وایت برد از زمان دایناسور ها تا آینده

از زمان گذشته تا امروز همیشه بشر به دنبال ترسیم اشکال مختلف بر روی هر چیزی بوده است و این ناخودآگاه ذهن انسان را به سمت تخته وایت برد می برد . یعنی از همان زمان که انسان به این ممکن دست یافت که می تواند به وسیله اشیای مختلف بر روی سنگ ها و تخته سنگ ها اشکالی را ترسیم کند پیش نیاز تولید تخته وایت برد در ذهن انسان پرورانده شده بود . نیاز اصلی انسان در زمانی که هنوز زبان اختراع نشده بود ارتباط برقرار کردن با دیگران از طریق کشیدن تصاویر بود یعنی با کشیدن اشکال مختلف روی دیواره های غار ها و تخت سنگ های موجود رویداد های آن موقع را از طریق کشیدن همین تصاویر به یکدیگر انتقال می دادند . 

همان کاری که امروزه معلمان ، دبیران و حتی استاد های دانشگاه برای انتقال اطلاعات به شاگردان خود از طریق یک تخته وایت برد توضیحات لازم را روی آن نوشته و در مورد مسائل آموزشی بحث می‌کنند. درست است که در گذشته چیزی به نام تخته وایت برد وجود نداشته ولی ابزار آلاتی که آن موقع از آن استفاده می شده شباهت زیادی به وایت برد های امروزی دارند و می توان از آنها به عنوان نسل های گذشته این محصول نام برد . با یک مقدار تعامل و تفکر می توان در زمان سفر کرد نسل‌های گذشته تخته وایت برد را جستجو کرد .

انسان های اولیه برای ثبت رویدادهای مهم خود از دیوارهای غار هایی که در آن سکونت داشتند برای ترسیم اشکال مختلف و ثبت اتفاقات روی داده در آن زمان استفاده می‌کردند . آنها نه زبانی برای صحبت کردن داشتند و نه حروف الفبایی برای نوشتن تاریخ آن زمان اختراع شده بود . آنها چیزی شبیه یک تخته وایت برد درون غار خود ساخته بودند و هر چه که می خواستند بر روی آن می کشیدند و تمام رویدادهای آن موقع را به افرادی که در آینده زندگی می کردند انتقال دادند . کمی که جلوتر برویم و در زمان به سمت جلو سفر کنیم با ابداع خط و یاد گرفتن صحبت کردن ارتباط بین افراد کمی راحت تر شده بود ولی با این وجود نیاز به صفحه ای برای ثبت تاریخ بود . 

اگر کمی به آثار باستانی موجود در جهان دقت کنید کتیبه های روی دیوارهای بناهای آن زمان وجود دارد که گاهاً صدها سال از عمر آنها می گذرد. این کتیبه ها نیز شباهت بسیار زیادی به تخته وایت برد دارند و می‌توان به این نتیجه رسید که افراد آن زمان نیز پیش زمینه ای برای تولید یک محصول با کاربردی شبیه یک تخته وایت برد را در  ذهن خود می‌پرورانند . 

باز هم در زمان سفر میکنیم و به سمت جلو می رویم و به جایی میرسیم که تقریباً انسان به افکار دست نیافتنی خود میرسد و خیلی از ابزارهایی که در ذهن خود داشته را به صورت فیزیکی در دست دارد و امکانات بیشتری را برای آسایش خود فراهم کرده است و نکته اصلی برای پیشرفت خود را در آموختن علم و انتقال آن به دیگران میداند . 

ذهنیت انسان در این اثر خیلی نزدیک تر از گذشته به زمان حال است و با ساخت ابزار های ابتدایی به پیشرفت چشمگیری رسیده است . شبیه ترین ابزار به تخته وایت برد را در این زمان بشر به تولید رساند و آن وسیله پرکاربرد نصب یک تخته سیاه یا یک تخته سبز روی دیوار بود ولی تفاوت‌هایی هم با تخته وایت برد های کنونی داشت و آن این بود که قابلیت نصب در چند محل را دارا بود . 

امروزه و با پیشرفت روز افزون علم تولید یک تخته وایت برد یک امر طبیعی است و مدل های متفاوتی از این کالای پر کاربرد را در سراسر دنیا می بینیم ،از تخته وایت برد های فلزی مغناطیسی تا تخته وایت برد شیشه ای ساده و مغناطیسی همه و همه ابزارآلات ای است که در سیستم آموزشی ما به کار می رود . البته کار برد وایت برد به سیستم آموزشی ختم می شود و امروزه در ادارات و شرکتها و حتی منازل مسکونی نیست از این وسیله استفاده زیادی می شود .

آینده قابل پیش بینی نیست ولی چیزی که در ذهن ما با توجه به پیشرفت روز مره علم مگذرد ، یک وسیله فوق پیشرفته در زمان آینده است که شاید با نام تخته وایت برد یا شاید با نام های دیگر به تولید برسد . وایت برد هایی که قابلیت لمس و کشیدن اشکال با قلم های نوری را دارند و شاید هم قابلیت پخش تصاویر متحرک را داشته باشند . هرچه که باشد تمام این ابزار آلات که گفته شد یک چیز را در ذهن ما زنده می کنند و آن چیزی نیست جزء یک تخته وایت برد دوست داشتنی و پر کاربرد که هر روز و در هر مکان آن را به یک شکل و با یک کاربرد جدید میبینیم و کمک بسیاری را به ما در جهت آموزش علم انتقال اطلاعات دارد .

در مقاله بعد خواهید خواند :

تاثیر تحریم ها بر روی تولید و عرضه ی تخته وایت برد

 

در این روز ها که تمام جهان با ویروس کرونا سر و کله می زنند و این بیماری گریبان گیر تمام جوامع بشری شده است یک خودخواهی بین المللی شامل حال کشور ما شده است و آن هم تحریم های سنگین آمریکایی هاست . از عدم تامین داروها تا عدم واردات قطعات صنعتی همه باعث شده اند تا اکثر صنایع تولیدی کشور دچار رکود چشمگیر باشند . تولید تخته وایت برد نیز به دلیل عدم تامین بعضی مواد اولیه دچار مشکل شده است .

 ماشین آلاتی که در ساخت وایت برد نقش مهمی دارند معمولا وارداتی هستند و برای تولید یک وایت برد نیاز به این کالا های اساسی می باشد که در صورت عدم تامین این ابزار آلات ساخت این محصول کاربردی به مشکل بر می خورد . 

مشکلات فراوانی به دلیل تحریم های اقتصادی وجود دارد که خط تولید تولید کننده ها را با مشکل مواجه می کند . اولین مسأله ای که پیش روی یک تولید کننده ی تخته وایت برد است تامین مواد اولیه است برای این محصول است . مواد اولیه وایت برد از مدل های مختلفی تشکیل شده است .

 به عنوان مثال یک تخته وایت برد معمولی از ورق فلزی ورق ام دی اف و پلاستیک و آلومینیوم تشکیل شده است قبلی و نیمی از این مواد اولیه وارداتی هستند و تهیه آن ها مستلزم تامین مواد اولیه می باشد و به دلیل وجود تحریم ها تامین قطعات مواد اولیه کمی با مشکل مواجه شده است .

 وقتی با کمبود مواد اولیه مواجه می شویم ناخودآگاه این مواد اولیه با افزایش قیمت قابل توجهی مواجه می شوند که این خود بر قیمت نهایی تخته وایت برد تاثیر گذاشته و به صورت چشمگیری دچار ریزش فروش و از دست دادن مشتری ‌می شود . 

تحریم ها فقط بر روی تامین قطعات تاثیر نمی گذارند بلکه باعث می شوند قیمت ارز هم افزایش پیدا کند . برای تامین برخی از مواد اولیه نیاز به واردات این محصولات است و برای تبادل کالا از طریق واردات نیاز به تامین ارز یک از ارکان اساسی است . برای مثال برای واردات برخی مواد اولیه تخته وایت برد باید مبلغی را برای پرداخت هزینه آنها به صورت دلار و یورو به کارخانه تولید کننده حواله نمود و با افزایش قیمت دلار و یورو این حواله سنگین تر می شود و ناخودآگاه روی قیمت مواد اولیه تاثیر گذاشته و قیمت نهایی کالا افزایش پیدا میکند . 

تحریم های ایجاد شده باعث کاهش تولید محصولی مانند تخته وایت برد می شود و این کار نه‌تنها به چرخه تولید کشور آسیب زیادی می زند بلکه سبب ایجاد بیکاری و ریزش نیروها در کارخانجات و تولیدی ها خواهد شد . یک کارگاه یا کارخانه تولید وایت برد تشکیل شده است افراد زیادی است که در آن مشغول به کار هستند و با کاهش تولید افراد زیادی بیکار شده و به روند رکود بازار کمک فراوانی می شود . 

نه تنها به کارمندان و افرادی که در کارخانه تولید وایت برد کار می کنند آسیب می رسد بلکه به مراکزی که به تامین مواد اولیه این محصول کمک میکند نیز لطمه بزرگی می خورد . 

به دلیل تحریم ها تولید کننده تخته وایت برد از دو جهت متضرر می شود ، اول اینکه در تامین قطعات خود به مشکل می‌خورد و مواد اولیه را با قیمت بالاتری تهیه می کنند که فشار زیادی روی سرمایه گذاری او می گذارد و دوم اینکه به دلیل قیمت نهایی وارد تولید شده قدرت خرید مصرف کنندگان و خریداران تخته وایت برد پایین آمده و فروش او به نازلترین حالت ممکن می رسد . 

ادامه روند تحریم ها باعث به زانو در آوردن صنعت ملی می‌شود ?

تخته وایت برد یک مثال کوچک از صنعت بزرگ کشور ما است . این کالای پر فروش و پرکاربرد نمونه بسیار کوچکی از تولید و چرخش چرخ صنعت یک جامعه می باشد و تحریم ها باعث کاهش سرعت چرخش چرخ صنعت و از دست دادن اشتغال زایی افزایش بیکاری و در نهایت علم رشد اقتصادی کشور عزیزمان می شود .

 امیدواریم که به زودی و با تمهیداتی که مسئولان بلندپایه کشورمان در نظر دارند این تحریم ها کنار گذاشته شده و مجدداً چرخه تولید محصولاتی مانند تخته وایت برد و رونق پیدا کند و روز به روز شاهد پیشرفت تولیدات داخلی تولید مواد اولیه این محصولات باشیم تا دیگر نیازی به تامین مواد اولیه از کشورهای دیگر نباشیم تا با یک تحریم کوچک به چرخه صنعت ما آسیبی نرسد .

تولید کنندگان تخته وایت برد به دنبال تولید مواد اولیه این محصول هستند تا دیگر نگران واردات مواد اولیه نباشند  و اضطراب حاصل از افزایش قیمت ارز را بصورت کامل از خود دور کنند . به امید روزی که برای تامین مواد اولیه دیگر نگران تحریم ها و قیمت ارز نباشیم . پس با شعار تولید ملی سعی کنیم چرخه ی صنعت کشورمان را با سرعت رو به جلو ببریم .

وایت برد شیشه ای از منبع تولید تا روی دیوار

همیشه این سوال برای من پیش می آید که لوازمی که از آنها استفاده می‌کنیم از کجا آمده و از چه چیزهایی درست شده است . تخته وایت برد شیشه ای لوازم است که که زحمات زیادی برای ساخت آن کشیده می شود از تولید شیشه ای که ماده اولیه تشکیل دهنده آن است نصب بر روی دیوار و استفاده از آن . یکم توضیح در مورد این که شیشه از صفر تا صد چگونه تولید میشود خالی از لطف نیست . 

مراحل وجود دارد که با طی شدن آنها مواد اولیه شیشه به محصولی با کیفیت لازم و قابل قبول تبدیل می شود تا شما یک وایت برد شیشه ای با کیفیت بسیار مطلوب داشته باشید .

 در تولید شیشه ظرافت هایی وجود دارد که آن را فقط در یک کارخانه تولید شیشه می توان دید و نمی‌توان به صورت یک توضیح جزئی آن را بیان نمود . مهمترین گزینه برای تولید یک شیشه مواد اولیه آن است و برای شفافیت و استحکام آن فرمول هایی وجود دارد که فقط تولیدکنندگان شیشه آن را می دانند ولی در کل ۹۰ درصد تمام شیشه ها از آهک ، سیاسی و کربنات سدیم تشکیل می‌شوند .

مراحلی وجود دارد که باید طی شود تا مواد اولیه شیشه به محصولی با کیفیت و قابل قبول تبدیل شود. اما در طی ساخت شیشه ، ظرافت‌هایی وجود دارد که باید آنها را در یک کارخانه تولید شیشه مشاهده کرد و نمی‌توان به‌صورت تئوری آن را بیان کرد. ماست را می توان به عنوان پایه اصلی تشکیل دهنده شیشه نام برد و سختی و نوع جنس شیشه به این ماده خام بستگی خواهد داشت . 

کربنات سدیم نقش کمک کننده ذوب شدن را در شیشه دارد و باعث از بین بردن حباب های موجود در شیشه می شود تا یک تخته وایت برد شیشه ای صیقلی ، مستحکم و بسیار براق را داشته باشیم . البته در این میان از اکسید سرب نیز برای مرغوب کردن شیشه که بیشتر در کریستال ها استفاده می شود و باعث درخشندگی آن می‌شود نیز می‌توان به کار گرفته می شود . 

بعد از ترکیب تمام مواد خام موجود برای تشکیل شیشه وارد مرحله ذوب می شویم . نوع کوره و حرارت آن بسته به نوع شیشه و استفاده کاربردی از آن می باشد . برای شیشه های همسطح مانند شیشه تخته وایت برد و یا حتی شیشه های پنجره ها مرحله بعد از کوره وجود دارد که وارد قالبگیری و ریل تولید می شود . معمولا شیشه ها در اندازه های بسیار بزرگ تولید می شوند و برای کارخانجات تولیدی مانند کارخانه تولید پنجره و یا حتی تولید تخته وایت برد شیشه ای ارسال می‌شوند . 

در مرحله بعدی و در کارخانه تولید تخته وایت برد این شیشه ها در سایزهای متنوع برش خورده و به بخشی که در آن ها دور شیشه ها ابزار خورده میشود ارسال می شود . ابزار زدن دور شیشه کمک می کند تا لبه های آن برندگی نداشته باشند . اگر به وایت بردهای شیشه‌ای دقت کنید لبه های آن ها حالت گرد دارند و اگر با دست دور آنها بکشیم هیچ احساس تیزی و برندگی نخواهیم داشت . 

در مرحله بعدی جای فلنج هایی که روی دیوار نصب می شود به وسیله ابزار تخصصی که یک دریل مخصوص است سوراخ کاری می شود . در هنگام سوراخ کردن جای فلنج ها از مایعی به نام آب صابون استفاده می شود تا حرارت بسیار بالای دریل هنگام سوراخ کردن شیشه پایین بیاید . تقریباً تخته وایت برد شیشه ای آماده استفاده است و در این مرحله بسته به نوع معمولی یا مغناطیسی وارد مرحله جدیدی می شود . برای مدل تخته وایت برد مغناطیسی نصب ورق فلزی پشت وایت برد از اهمیت بسیاری برخوردار است .

وایت برد ها آماده ارسال برای نمایندگی ها و مصرف کننده ها میباشند . و برای ارسال برای مشتریان مصرف کننده معمولاً یک نصاب به همراه تخته وایت برد شیشه ای به محل نصب می رود . 

در هنگام جابجایی و ارسال تخته وایت برد شیشه ای از وسایل نقلیه مخصوصی برای ارسال استفاده می شود به احتمال زیاد شما ماشین های مخصوص حمل شیشه را در سطح شهر دیده اید که یک چهارچوبی که مانند عدد ۸ فارسی است در پشت این وسایل نقلیه رویت کرده اید که روی آن ها ابر های مخصوصی چسباندند که در عین تکان خوردن وسیله نقلیه ضربه باعث شکستگی شیشه ها نشود و آنها سالم به مقصد برسند . 

امروزه و با پیشرفته دیگر خبری از مراجعه حضوری به مغازه های فروشنده یا حتی کارخانجات تولیدی این محصولات نیست و با کلیک بر روی چند گزینه روی تلفن همراه و یا کامپیوتر خود بدون دیدن حتی یکی از مراحل تولید تخته وایت برد شیشه ای می توانید به صورت اینترنتی خرید خود را انجام داده وایت برد خود را به بهترین شکل ممکن نصب شده داخل محل مورد نظر خود تحویل بگیرید .

وایت برد در صنعت فیلم سازی

صنعت فیلم سازی یکی از بزرگترین صنایع با محتوای تولید است که سود زیادی را برای تهیه کننده و تولید کنندگان آن بهمراه دارد . برای ساختن هر مدل فیلم سریال حتی انیمیشن تعداد زیادی از افراد مشغول به کار می شوند تا بهترین کار را تحویل دهند و بیشترین سود را از ن بهره مند شوند .

 در این میان ابزار آلاتی نیاز است تا هماهنگی ما بین افرادی که مشغول فیلم سازی هستند بر قرار کند . یکی از این لوازم تخته وایت برد است که در مدل های مختلف و سایز های متنوع به کار گرفته می شود تا به راحتی گروه به هماهنگی های خود ادامه دهند .

 یکی از پر کاربرد ترین وایت برد ها به شکل یک کلاکت است که تعداد برداشت ها و سکانس و نام فیلم و غیره را روی آن می نویسند تا از برداشت مختلف آمار دقیق داشته باشند . یک وایت برد کوچک هم در دست کارگردان است تا مواردی که باید از پشت دوربین به بازیگران اعلام کند را بر روی آن می نویسد تا در زمان لازم آنها را انتقال دهد .

اگر فیلم دارای بازیگران زیادی باشد هماهنگی آن ها مشکل تر و سخت تر است . به منظور همین هماهنگی یک اتاق برای توضیح موارد لازم تعبیه می شود و با قرار دادن یک تخته وایت برد در آن و حضور افراد مربوط داخل اتاق تمام موارد مورد نظر به سمع و نظر آن ها می رسد تا بهترین بازده ای را از تمام افراد انتظار داشته باشند .

 توضیحاتی در مورد محل فیلم برداری و افرادی که باید و یا نباید در آن حضور داشته باشند را روی تخته وایت برد می نویسند و با تمام جزئیات آن را به بازیگران اعلام می کنند . محل قرارگیری گروه فیلمبرداری و صدابرداران برای برداشت سکانس ها جز به جز توضیح داده می شود و حتی اگر نیاز به حضور بدلکاران باشد تمام موارد را برای ایمنی بیشتر روی وایت برد می نویسند تا آسیب کمتری به کسی برسد . 

مهمترین اصل در تولید یک فیلم درجه یک هماهنگی است و با توضیح کامل در مورد روند تولید آن به بازیگران و افراد حاضر می توان به بهترین شکل ممکن یک فیلم با استانداردهای روز دنیا تولید کرد.

در هنگام استفاده از سیاهی لشگر هم باید کلاس های آموزشی برای هماهنگی بیشتر برگزار شود چرا که برای سیاهی لشگر معمولا از افراد عادی یا بازیگران غیره حرفه ای استفاده می شود . به همین منظور برای اطلاع از روند فیلم برداری و نحوه ی بازی سیاهی لشگر مانند. کلاس درس بر روی تخته وایت برد تمام موارد توضیح داده می شود . برخی از باید ها و نباید ها ، مسیری که باید بازیگران طی کنند ، چه افرادی نیاز است راه بروند یا بدوند و حتی چه کسانی نیاز به گریم دارند را بر روی تخته وایت برد موجود می نویسند تا بهترین هماهنگی بین آن ها بر قرار باشد . 

یک تخته وایت برد بزرگ هم در محل فیلم برداری نصب می شود و تمام جزئیات فیلم برداری و زمان دقیق آن و تعداد افراد حاضر را بر روی آن می نویسند تا افرادی که در محل فیلم برداری حضور دارند مطلع باشند . به عنوان مثال اگر فیلم برداری در یک محل مسکونی برگزار می شود برای اطلاع از زمان آغاز و پایان و تعداد روز های فیلم برداری و میزان شلوغی و حضور کارکنان تمام توضیحات روی وایت برد نوشته می شود تا عوامل صحنه مجبور نباشند که مدام به افراد حاضر در محل در مورد زمان و مدت برگزاری توضیح دهند و زمان خود را تلف کنند . 

البته برای فیلم برداری در اماکن مسکونی حتما از قبل باید مجوز تولید صادر شده باشد تا در صورت شکایات قادر به پاسخگویی باشند . 

در اتاق تدوین هم تدوین گر می تواند با نصب یک تخته وایت برد برنامه ریزی های خود را دقیق تر انجام دهد . مثلاً می تواند تمام سکانس های که باید گزارش در مورد آن ها تهیه کند را روی وایت برد بنویسد تا در هنگام ارائه ایراد ها و نقطه ضعف های کار به راحتی قادر به توضیح آن ها باشد . یا با نگاشتن صحنه های مهم کار در مورد استخراج نهایی آن در جلسه توضیحات خود را ارائه دهد . 

موارد مختلف دیگری نیز برای استفاده از تخته وایت برد. در صنعت فیلمسازی وجود دارد که نیاز به بحث و گفتگوی مفصل تری است ولی در کل این کالای دوست داشتنی و البته پرکاربرد را می توان در هر جا که شما فکرش را می کنید استفاده کرد.

 صنعت فیلم سازی یک صنعت بسیار پول ساز است و هزینه کردن برای خرید یک یا چند وایت برد تاثیرآنچنانی بر روی هزینه های پرداختی ندارد ولی در عوض کاربرد های آن تا ده برابر هزینه آن به تیم فیلم سازی کمک می کند و در هماهنگی و انتقال اطلاعات نقش بسزایی را ایفا می کند .

 

در این پست آموزشی هر آنچه که در مورد این محصول و کاربرد آن در صنایع مختلف می باشد را به صورت مقاله قرار دادیم تا شما کاربر محترم با کاربرد انواع وایت برد در صنایع و روز مره گی ها آشنا شوید.

باز هم سال جدید تحصیلی از راه رسید. آیا برای تجهیزات اداری و آموزشی خود فکری کرده اید؟

تقریبا نزدیک به 3 سال است که ویروس کرونا امده و خیلی از کسب و کار ها تعطیل شده بودند. مخصوصا بخش آموزش و مدارس.حالا که بعد از مدتها مدارس باز میشوند آیا تخته وایت برد ها هنوز کیفیت خود را حفظ کرده اند یا نیاز یه تعمیر و یا حتی نیاز به خرید مجدد هست.

برخی از مشکلاتی که ممکن است برای تخته وایت بردها بوجود بیاید ماندن رد ماؤیک است که دیگر اطلا قابل پاک شدن نیست. بعضی با مواد شیمیایی مثل الکل به فکر از بین بردن نوشته ها میکنند که عملا غیر ممکن است.

اگر به چنین مشکلی برخوردید باید صفحه رویی تخته عوض بشه و یک لایه نو جایگزین آن شود.

 

تخته وایت برد شیشه ای را بر روی چه نوع دیوارهایی نباید نصب کرد؟

 

در این چند سال اخیر استفاده از تخته وایت برد شیشه ای خیلی فراگیر شده و مسئله ای که پیش رو هست نصب تخته روی دیوار است. با توجه به اینکه ساختمان هایی که در قدیم ساخته شده اند دیوارها دیگر استحکام لازم برای نگهداری وسایل را ندارند از این رو از نصب وایت برد شیشه ای رو دیوارهای کاه و گلی باید بپرهیزید چون وزن تخته ها نسباتا سنگین هستند و این نوع دیوارها توانایی وزن تخته ها را ندارند و ممکن است تخته در جای خود نماند و منجر به افتادن و شکسته شدن آن شود.

نوع دیگر آن است در هنگام دریل کاری سوراخ دیوار را بزرگتر از اندازه پیچ تخته میزنند و فاصله خالی را با دستمال کاغذی پر میکنند که این هم میتواند حادثه ساز شود و منجر به خسارات احتمالی.

شما میتوانید برای مشاوره و نصب انواع تخته وایت برد معمولی و شیشه ای با کارشناسان ما تماس بگیرید و بهترین روش نصب و لذت استفاده را از این وسیله کمک آموزشی ببرید.

4.6/5 - (44 امتیاز)
Call Now Buttonتماس سریع (لمس کنید) -